Ventspils Zinātnes centra VIZIUM ekspozīcija veidota kā zinātnes un laikmetīga dizaina savienojums ar savu spēcīgu identitāti. Baltā telpa rada asociācijas ar nākotnes laboratoriju vai kosmosa kuģi un ir vienlīdz pievilcīga vide, kur atklāt zinātnes maģiju gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tajā pašā laikā vienā stilā veidotā telpa atšķiras katrā galerijā ar telpisko pieredzi un apjomu veidolu. Piedāvātais sienu un eksponātu krāsojums ir galvenokārt melnbalts, lai ļautu izcelties gaismai, multimediju tehnoloģijām un to krāsainajam saturam.
Eksponāti grupēti pēc to izmantošanas veida, kas paver iespējas veidot gan dažādi integrētu objektu apjomus, gan dažādu atvērtu publisko telpu – miniatūru laboratoriju pilsētu. Tāpat kā pilsētā ir ielas un skvēri, tā šeit veidoti koridori un laukumi.
Dažāda un mainīga telpiskā pieredze apmeklētājam tiek piedāvāta jau ienākot ekspozīcijas zālē. Salīdzinoši noslēgtais koridors starp Viedo tehnoloģiju galeriju un Fizikas un matemātikas galeriju ved uz plašo Ģeogrāfijas un pasaules galeriju un Cilvēka sevis uztveres galeriju. Tad, apejot ap brīvstāvošajiem simulatoriem, ceļojums turpinās pa Veselīga dzīvesveida galerijas līkloču telpu. Tāpat kā pilsētā ir sastopami īsceļi, tā arī šeit iespējams sasniegt galerijas pa vairākiem īsiem koridoriem (Projekciju tunelis, Lāzerlabirints, Kaleidoskopu tunelis).
Fizikas uz matemātikas galerija veidota kā pirmā, ko apmeklētājs sastop, ienākot lielajā ekspozīciju zālē. Vairāki no tās eksponātiem izvietoti kā brīvstāvošas kolonnas, jo šīs galerijas eksponāti bieži ir objekti, kam nepieciešama iespēja piekļūt no vairākām pusēm. Kolonnu rinda iezīmē galerijas perimetru un kopā ar Viedo tehnoloģiju galeriju veido ekspozīciju zāles ieejas un izejas koridoru telpas.
Viedo tehnoloģiju galerijā vairākos objektos paredzēta video projekciju izmantošana, kam, savukārt, nepieciešama noslēgta un tumša telpa. Tādēļ šī galerija veidota nodalīta ar sienām abās ekspozīciju zāles pusēs, atkāpjoties no vizuāli spēcīgās, ekspozīciju zāles nesošās kolonnas.
Cilvēka un sevis uztveres galerija veidota pie Kaleidoskopa tuneļa. Tai galvenokārt nepieciešami displeji, no kuriem zemākie izvietoti uz kaleidoskopa tuneļa sienas, pret ekspozīcijas zāles centru. Savukārt augstie displeji, izvietoti trīs atsevišķos brīvstāvošos apjomos, kas turpina kaleidoskopa tuneļa formu.
Kā plaša satikšanās vieta veidota Ģeogrāfijas un pasaules galerija. Tās brīvstāvošie eksponāti izvietoti apaļajā laukumā, savukārt, LED displeji izvietoti garā galdā un sienā aiz tā. No šejienes paveras skats uz simulatoru zonu. Simulatori veidoti kā brīvstāvoši objekti.
Veselīga dzīvesveida galerija izvietota Lielās ekspozīciju zāles tālākajā daļā. Eksponāti grupēti vairākās atvērtās telpās pēc to tipiem un pārvietošanās starp telpām rada jaunatklāsmes intrigu.
Zinātnes centra ieejas halles labajā pusē izvietota galerija bērniem. Tajā esošos eksponātus paredzēts veidot krāsainus atšķirībā no pārējām galerijām, lai radītu atraktīvāku vidi Zinātnes centra jaunākajiem apmeklētājiem.
DJA – koncepcija un dizains
Koncepcija un projekta vadība: Didzis Jaunzems
Koncepcija un dizains: Ksenia Sapega, Justīne Kate Hesse,
Helēna Laura Bindemane
SOLAVI – tehnoloģijas
un menedžments
Grupas direktors: Ints Bērziņš
Projekta vadītājs: Juris Tautvaitis
Sistēmas
projektēšana un instalācija: Guntis Maisaks
Elektrības inženieris: Kārlis Mūrnieks
Skaņas
inženieris: Dāvis Ozoliņš
Menedžments: Anda Zemīte
Finanses: Dita Talo
OVERLY - programmēšana un
technoloģijas
Direktors: Ainārs Kļaviņš
Projekta vadītājs: Miķelis Dumpis
Izstrādes
komanda: Kristaps Biters, Daņiils Goba, Valdis Viška, Niklāvs Laicāns, Ilya Korsak, Ričards Brēde, Klāvs
kalniņš un citi.
AD PRODUCTION –
ražošana un tehniskā projektēšana
Direktori: Jānis Miķelsons, Rolands Strelčs
Projekta
vadītājs: Edgars Neibauers
Tehniskā projektēšana: Jānis Rūsiņš, Jānis Grims, Nikolajs
Petrikins, Mārtiņš Bērziņš, Jānis Aleksis,
Jānis Brencis, Jānis Karašnieks, Valdis
Stumbiņš, Dāvis Skudra, Andris Līdaks, Uldis Salna
Ražošana: Māris Jozefs, Andris
Lejaskrauklis, Jānis Purgalis, Pāvels Venclauskis, Ivans Suhovs, Kaspars Briška, Jānis Sniedze, Jevgēnijs
Berezins, Kaspars Igovens, Kaspars Sakša,
Kristers Zukurs, Mareks Cimans, Matīss Priede, Indars
Kuzmickis, Andris Lēpe, Andris Nikolajevs, Artūrs Bērziņš, Artūrs Jaunzems, Edgars Debesnieks, Edgars
Zaicevs, Haralds Ceka, Mārtiņš Līcis, Mārtiņš Podnieks, Normunds Gaidels, Oļegs Zdanovičs,
Oskars Miķelsons, Romāns Bikovs,
Uldis Kalns
Uzbūve: Māris Skudra, Juris Cakuls, Kārlis Cinītis
Assistenti: Edgars Andersons, Oskars Lapiņš, Andris Pūce, Gunārs Lielbriedis, Liene Brīvlauka
Finanses: Baiba Zukure
Fotogrāfi: Baiba Bērziņa, Ēriks Božis