Ventspils Zinātnes centra ekspozīcija
Ventspils, Latvija, 2020. gads

Ventspils Zinātnes centra ekspozīcija iecerēta kā laikmetīga interjera instalācija ar savu spēcīgu identitāti, kas piesaistītu apmeklētājus gan no Latvijas, gan citām pasaules valstīm. 

Veidojot eksponātus brīvstāvošus un paredzot katram eksponātam atsevišķu pieejas platību tiktu iegūta vienveidīga un sadrumstalota telpa. Tā vietā DJA piedāvā atsevišķi grupēt eksponātus un atsevišķi grupēt to pieejas platības. Tādejādi tiek iegūts kompakts eksponātu izvietojums un plašāka brīvā telpa. Eksponāti grupēti arī pēc izmantošanas veida (zemie galda ekrāni, augstie sienu ekrāni, brīvstāvoši objekti, simulatori u.c.), kas paver iespējas veidot gan dažādi integrētu objektu apjomus, gan dažādu atvērtu publisko telpu – miniatūru laboratoriju pilsētu. Tāpat kā pilsētā ir ielas un skvēri, tā šeit ir koridori un laukumi. Dažāda un mainīga telpiskā pieredze apmeklētājam sākas jau ienākot ekspozīcijas zālē. Salīdzinoši noslēgtais koridors starp Viedo tehnoloģiju un Fizikas, matemātikas galerijām ved uz plašo Ģeogrāfijas, pasaules un Cilvēka, sevis uztveres galerijām. Tad apejot ap brīvstāvošajiem Simulatoriem ceļojums turpinās starp Sporta galerijas līkloču telpu. Tāpat kā pilsētā ir sastopami īsceļi, tā arī šeit iespējams sasniegt dažādas galerijas pa vairākiem īsiem koridoriem (projekciju tunelis, lāzerlabirints, kaleidoskopu tunelis). 

Ekspozīciju zāles interjers veidots laikmetīgs, pat futūristisks, lai būtu vienlīdz mūsdienīgs gan Zinātnes centra atklāšanas dienā, gan pēc gadu desmitiem, visā tā ekspluatācijas laikā. Baltais un gaišais interjers rada asociācijas ar nākotnes laboratoriju vai kosmosa kuģi un ir vienlīdz pievilcīga vide, kur atklāt zinātnes maģiju gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tajā pašā laikā vienā stilā veidotā telpa atšķiras katrā galerijā ar telpisko pieredzi un apjomu veidolu. Sienu un eksponāta krāsojums lielākoties piedāvāts melnbalts, lai ļautu izcelties gaismai,  multimediju tehnoloģijām un to krāsainajiem attēliem. Galvenās multimediju nokrāsas (zilas, zaļas, sarkanas u.c.) atšķiras no galerijas uz galeriju.

Ekspozīcijas dizains: DJA - Didzis Jaunzems, Ksenia Sapega, Helēna Bindemane
Multimediju tehnoloģijas: SOLAVI
Kuratore: Antra Cilinska