Paviljons un darbnīcas pasākumam „Dabas Koncertzāle”
Gaujas Nacionālais parks, pie Siguldas, Latvija, 2014. gads

Paviljons / skatuve pasākumam “Dabas koncertzāle” veidota kā vides mākslas objekts, kas sevī apvieno galvenās atmosfēru veidojošās sastāvdaļas– telpiskais apjoms, gaisma, video un mūzika. Zem paviljona jumta izvietots akadēmiskais simfoniskā orķestra 20 mūziķu kamersastāvs un Dabas koncertzāles mūziķu grupa, bet skatuves fasādes kalpo kā vieta dažādām video un gaismas projekcijām. Arhitektūra formu valodā meklētas atsauces uz dabā esošajiem elementiem. Paviljona struktūra veidota tā, lai samazinātu pieskares punktu daudzumu zemei un saudzētu aizsargājamo biotopu pļavu.

Zinātniskās darbnīcas veidotas no moduļu sistēmas apjomiem, kurus savstarpēji kombinējot iespējams iegūt dažāda lieluma un konfigurācijas telpas, kā arī saudzīgi izvietot vidē. Paviljona un darbnīcu fasādēm izmantotas rotējamas auduma slejas, ar kurām iespējams veidot dažādus atvērumus un tādejādi kontrolēt apjomu noslēgtību vai caurredzamību.

Dabas koncertzāle ir vides izglītības multimediju pasākums, kas apvieno sevī zinātni, dramaturģiju, mūziku un mākslu. Tā mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību dabai mums līdzās, stāstīt par ikdienā nepamanīto un aicināt būt saudzīgiem.  2014. gada Dabas koncertzāles pasākums notika Gaujas nacionālajā parkā, Siguldas apkaimē un tās galvenais varonis, bija bruņuzivs Asterolepis ornata jeb Zvaigžņotās zvīņās tērptā (tulk. no latīņu val.)

Autori: Didzis Jaunzems, Klinta Pickaine