Ekspozīcija Vecpilsētas ielā 14 veidota pēc principa „Māja stāsta”. Māja kā sievietes tēls ved apmeklētājus cauri ekspozīcijai un stāsta par savu dzīvi dažādos laikos. Galvenās ekspozīcijas telpas atrodas vēsturiskā dzīvoklī, tāpēc informācija par Mājas vēsturi, pārbūvi un restaurāciju tiek nodota apmeklētājam, izmantojot ikdienas skaņas un vizuālus vēstījumus par tā laika sadzīvi. Trīs telpās izvietotas trīs „stāstu lādes”, kas katra ietver dažādu informāciju par koka arhitektūru – pilsētu, ēku un detaļām. Apmeklētājiem ir dota iespēja interaktīvi izzināt lādēs iekļauto saturu, atverot dažādas to daļas (atvilktnes, vākus u. c.). Jo vairāk atvilktņu apmeklētājs atver, jo detalizētāk var izzināt katru konkrēto ekspozīcijas tēmu. Eksponāti ir istabas centrā brīvi novietoti telpiski objekti, tādā veidā respektējot ēkas vēsturisko mantojumu un atsakoties no invazīviem risinājumiem. Ekspozīcijas saturs veidots, lietojot dažādus informācijas nodošanas rīkus.
Apmeklētāju ekspozīcijā „pavada” pārnēsājams audio gids, stāstot austiņās dažādus vēstījumus. Tā ir sievietes balss, kas stāsta par koka Jelgavas un konkrētās Mājas vēsturi. Šāds paņēmiens ļauj personalizēt Mājas stāstu un restaurācijas tehnisko informāciju nodot dažādām apmeklētāju mērķauditorijām saistošā veidā.
Audio stāsts turpinās arī citās Mājas telpās, ļaujot saņemt informāciju par dažādiem būtiskākiem Mājas interjera elementiem, kas nav iekļauti ekspozīcijā. Apskatot atsevišķus informatīvus stendus, par kuriem paplašināta informācija pieejama audio gidā, apmeklētāji var uzzināt par tādām ēkas daļām kā vecākā Mājas siena (pildrežģis), kas no ārsienas ir pārtapusi par iekšējo sienu; būvdarbu laikā atraktais senais ēkas pagrabs; dažādie Mājas ķieģeļu grīdu raksti; Mājas niedru griestu konstrukcija; sienu apmetums ar zīmējumiem; bēniņu nozīme Mājas būvniecībā un jumta segumi.
Ekrānos skatāmas speciāli ekspozīcijai filmētas ainas par dzīvokli dažādos vēsturiskos laika periodos, parādot arī sadzīves ainas. Minētie sižeti sniedz informāciju par vēsturiskajām ēkas daļām, ļaujot apmeklētājiem iztēloties, kā cilvēki tur dzīvojuši dažādos laikos.
Ēkas restaurācijas un pārbūves procesā atrastie artefakti integrēti ekspozīcijā, nevis kā atsevišķa arheoloģiskās izpētes sadaļa, bet gan izvietoti pie atbilstīgām tēmām kā papildu interaktīvi izziņas materiāli.
Apmeklētāji var pieredzēt ekspozīcijas dzīvokļa sadzīves atmosfēru, arī ieklausoties skaņās. Skaņas instalācija telpās ataino trokšņus, ko, iespējams, šeit dzīvojošie cilvēki ikdienā dzirdējuši. Piemēram, trauku šķindoņa virtuvē, garāmgājēju dziedāšana, kas dzirdama pa logu, bērna raudas u. c. Pie vienas no sienām ar projekciju norādītās vietās var pielikt glāzi un noklausīties kaimiņu sarunas.
Lai ļautu apmeklētājiem izzināt restaurācijas tehnoloģiskos aspektus, atsevišķi eksponāti veidoti trīsdimensiju virtuālās modelēšanas tehnikā, piemēram, stāsts par Mājas restaurāciju un pārbūvi.
Atsevišķās ekspozīcijas vietās Jelgavas un Mājas stāsta attēlošanai izmantotas arī gaismas projekcijas. Tām izvēlētas pārbūves laikā izveidotās koka virsmas (ārsienas, aizmūrētā durvju aila), jo tās ir salīdzinoši līdzenas un piemērotas grafisku attēlu rādīšanai. Piemēram, stāstot par Hercoga Jēkaba kanālu vai aizsargvalni, Jelgavas karte tiek parādīta uz ēkas ārsienas, savukārt uz aizbūvētās durvju ailas dēļiem tiek projicētsi durvju attēls, kas papildina ieskatu durvju vēsturiskajā attīstībā.
Kā atsevišķi stāsti par Jelgavas koka arhitektūru veidoti „dzīvie maketi”. Zem miniatūra tirgus laukuma un kvartāla pagalma maketiem izvietoti ekrāni, kas ļauj vērot sadzīves ainas no augšas un labāk saprast vēsturiskus faktus.
Statiskas informācijas (foto un teksti) attēlošanai izmantotas gaismas kastes. Tās izvietotas eksponātu atvilktnēs, kas ir izvelkamas, ja apmeklētājs vēlas eksponātu izzināt padziļināti.
DJA - koncepcija un dizains
Didzis Jaunzems, Justīne Kate Hesse, Ksenija Sapega, Helēna Laura Bindermane
SOLAVI - tehnoloģijas un menedžments
Dāvis Ozoliņš, Ints Bērziņš, Anda Zemīte, Kārlis Mūrnieks, Aldis Rozenštrauhs
Putnu studija - multimediji
Roberts Rubīns, Linda Āboliņa
OVERLY - programmēšana Ainārs Kļaviņš, Sanda Krūma, Madars Pujats, Niklāvs Laicāns
YES WE CAN - izgatavošana un montāža
Raivo Mužiks, Jānis Rūsiņš, Māris Jozefs, Mārtiņš Bērziņš, Mareks Cimans, Jānis Miķelsons
Jānis Šiliņš - vēsturnieks
Matīss Gricmanis - tekstu autors
Sigvards Kļava, Sig.Ma Studio - skaņas dizains
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs – saturs
Fotogrāfs: Ēriks Božis